Ar verta daryti ilgalaikį makiažą?

Tai – tikras išsigelbėjimas šiuolaikinei nuolat skubančiai moteriai,- Permanentinio makiažo meistrė Agnietė Slančiauskaitė-Suchotskienė
 
1. Su ilgalaikiu makiažu gali jaustis rami bet kokioje gyvenimo situacijoje. Jis yra atsparus vandeniui ir karščiui, tad visą dieną, nesvarbu, kaip ilgai ji truktų, moteris gali jaustis šviežia, graži ir gaivi. Ypač nepakeičiamas mėgstančiosioms aktyvų gyvenimą – sportuodama, atostogaudama, keliaudama, mėgaudamasi pirties, baseino ir kitais vandens malonumais dažna moteris nesidažo, nes žino, kad rizikuoja ne pagerinti, o pabloginti savo išvaizdą. Ilgalaikis makiažas leidžia atsipalaiduoti, mėgautis gyvenimu ir nesibaiminti dėl to, kaip atrodai.
 
2. Apsaugo nuo rizikos pasidažyti nevykusiai. Ne paslaptis, kad daug moterų nemoka dažytis. Jos nežino, kokia turėtų būti taisyklinga antakių forma ar kaip gražiai nubrėžti blakstienų liniją, kad ji atvertų akis, išliktų visą dieną ir nenutrupėtų net tais atvejais, kai akių vokai užkritę. Permanentinis makiažas – tikras išsigelbėjimas itin šviesių ir labai natūralių bruožų moterims. Jų antakių plaukeliai būna itin reti, šviesūs ir ploni, todėl antakius suformuoti, naudojant dekoratyvinę kosmetiką, labai ilgai užtrunka ir yra gana sudėtinga. Toks makiažas tobulai tinka ir trumparegėms. Akiniai trukdo atlikti dekoratyvinį makiažą akių srityje, o be akinių regos sutrikimų turinti moteris yra kaip be rankų.
 
3. Profesionaliai atliktas permanentinis makiažas yra beveik nepastebimas. Vienas iš didžiausių mitų apie ilgalaikį makiažą, kad jis visada yra juodos spalvos ar itin ryškus. Toks klaidingas požiūris išlikęs dar nuo tų laikų, kai ši procedūra buvo atliekama tatuiruotės principu, naudojant juodus dažų pigmentus. Šiuo metu ilgalaikis makiažas gali būti visiškai nepastebimas ir labai minimaliai bei natūraliai paryškinti mūsų turimus veido bruožus. Yra dvi labai natūralios ilgalaikio makiažo rūšys – šešėliavimas (dar vadinamas „ombre“, pudrine arba pikselių technika) bei microblading (dar vadinamas 6D, 3D, plaukeline ar plunksneline technika). Šešėliavimas naudojamas ryškinant antakių, lūpų bei akių zonas. Microblading naudojama tik antakių srityje, jo metu į odą įbrėžiami plaukeliai.
 
4. Tai padeda ne tik paryškinti, bet ir pakoreguoti bruožus. Ilgalaikis makiažas gali suteikti antakiams pageidaujamą formą, o lūpoms – trokštamą spalvą ir netgi optiškai jas paputlinti. Makiažo technika ir spalva parenkama individualiai, atsižvelgiant į moters natūralią plaukų spalvą, odos atspalvį bei pigmentaciją, kaukolės struktūrą, veido formą, odos tipą, žmogaus amžių. Vis dėlto nereikėtų pamiršti, kad ši procedūra skirta paryškinti natūralius mūsų bruožus, o ne suteikti naujų. Kiekvieno žmogaus veidas yra daugiau ar mažiau asimetriškas. Mano nuomone, viena iš didžiausių meistrų daromų klaidų – bandymas „tvarkyti“ įgimtą veido kaukolės asimetriją. Juk asimetriški yra ne tik antakiai, bet ir abi kaukolės pusės, akiduobės. Leisdami ar keldami antakius, pernelyg nutolstame arba priartėjame prie akies linijos ir išeiname iš natūralios plaukų augimo zonos, dėl to turime pašalinti didelę dalį antakio plaukų, o makiažą atlikti ant plikos odos. Lygiai ta pati situacija ir su lūpomis. Lūpos turi savo gleivinės spalvą bei pigmentaciją. Išėjus už šios zonos ribų ant odos, ilgalaikis makiažas įgauna kitą atspalvį ir atrodo keistai.
 
5. Ilgalaikis makiažas gali būti ir medicininis. Tai nėra vien kaprizas. Kaip ir atkuriamosios plastinės operacijos, jis gali būti naudojamas praplikimui, strijoms, randams, odos dėmėms maskuoti, po įvairių operacijų atstatyti krūtinės spenelio aureolę. Tiesa, Lietuvoje ši ilgalaikio makiažo rūšis nėra paplitusi ir taikoma retai. Tai tiesiog nepakeičiama procedūra, kai sergant alopecija ar dėl chemoterapijos poveikio netenkama visų antakių bei blakstienų plaukelių.
 
6. Tai tinka įvairaus amžiaus moterims. Su amžiumi moters organizme vyksta įvairūs pokyčiai – mažėja antakių bei blakstienų plaukelių, šviesėja jų spalva, lūpos kontūras siaurėja ir tampa netolygus, tarsi iškandžiotas, sumažėja natūrali lūpos pigmentacija, tad ilgalaikis makiažas tampa tikru išsigelbėjimu. Be to, sulėtėjus odos atsinaujinimo procesams, toks makiažas ilgiau išsilaiko. Vis dėlto klaidinga manyti, kad tai tinka tik vyresnėms moterims. Dauguma lietuvių yra neryškių bruožų, pilkų plaukų, šviesių ir ne itin vešlių antakių ir blakstienų, siaurų lūpų, tad net ir jaunos moterys daro šią procedūrą, nes nori atrodyti ryškesnės.
 
7. Ilgalaikis makiažas nėra sprendimas visam gyvenimui. Jau praėjo laikai, kai atlikus permanentinį makiažą, tekdavo su tokiu pat vaikščioti 10 metų. Dabar natūralesnį, šviesesnės spalvos makiažą gali tekti atnaujinti kas 1-1,5 metus, mažiau natūralų, ryškesnį – kas 2-3 metus. Iš visų  ilgiausiai, iki 3 metų, išlieka klasikinis permanentinis makiažas. Jis mažiausiai natūralus, turi lipduko įspūdį ir atliekamas į odą įvedant daug dažų. Ilgiau makiažas išlieka ant sausos ir normalios, greičiau blunka ant riebios, kietos, porėtos odos.  Taip nutinka ir tais atvejais jei oda turi stiprią apsauginę barjerinę funkciją. Beje, kad ir kaip būtų vadinamas permanentinis makiažas – tatuiravimu, mikropigmentacija ar kontūravimu, iš esmės tai yra vienas ir tas pats, todėl nereikėtų pasiduoti manipuliacijoms esą vienas būdas yra saugesnis ir mažiau traumuojantis odą už kitą ir pan.
 
8. Tinkamai parinkus priemones, pigmentacija nesikeičia. Kokybiškomis priemonėmis, naudojantis tinkama įranga, tinkamame gylyje atliktas ilgalaikis makiažas turi blukti gražiai, tolygiai šviesėdamas ir nekeisti savo atspalvio. Jeigu pigmentas ilgainiui pakeičia spalvą, tai gali nutikti dėl kelių priežasčių. Viena jų – naudojami ES nesertifikuoti kiniški ar korėjietiški dažai, savo sudėtyje turintys daug geležies oksidų bei kitų sunkiųjų metalų, kurie, sąveikaudami su limfa, keičia spalvą. Antra - itin šiltų, šokoladinių atspalvių rudi pigmentai, nes turi itin daug raudono dažo, kuris blunkant pradeda dominuoti. Raudona gali išryškėti ir hiperpigmentacijos atveju, jei žmogaus oda yra itin šilto atspalvio, turi daug strazdanėlių, pigmentinių dėmelių. Dėl šių priežasčių saugiausia naudoti šaltesnių spalvų pigmentus – pilkų bei pilkai rudų atspalvių, jų sudėtyje vienodas visų sudedamųjų spalvų kiekis leidžia pigmentui blukti tolygiai. Trečia -  juoda spalva blukdama turi tendenciją virsti mėlyna. Mėlyna spalva taip pat gali išryškėti, jeigu dirbama ne su ilgalaikio makiažo aparatu, bet su tatuiruotėms skirtomis mašinėlėmis, kurios dažo pigmentą įterpia per giliai, nes dažai gilesniuose odos sluoksniuose šaltėja ir mėlynuoja.

Jeigu norite džiaugtis visais išvardintais ilgalaikio makiažo privalumais, Jūsų pasirinkto specialisto profesionalumas taip pat labai svarbus. Rinkitės jį pagal darbo patirtį, darbus ir pažįstamų (ne interneto forumų!) rekomendacijas.