Lūpų ilgalaikis makiažas, klientams, turintiems pūslelinę

Klientės, turinčios lūpų pūslelinę (herpes virusas), dažnai nepagrįstai baiminasi atlikti lūpų permanentinio makiažo procedūrą.

Procedūrą atlikti tikrai galima ir dažnaisiai šioms klientėms ji reikalingiausia, nes nuolat pasikartojanti pūslelinė "išvalgo" natūralų lūpos kontūrą bei pačios lūpos pigmentą.

Lūpų permanentinio makiažo metu adatiniu aparatu suvedinėjant dažus po oda stipriai sujudinama lūpos gleivinė. To pasekoje klientėms, turinčioms pūslelinę, po procedūros ji gali suaktyvėti (tai priklauso nuo imuninės sistemos stiprumo) ir poros dienų bėgyje gali iškilti kelios pūslelės (pavaizduota nuotraukoje apačioje). Iškilusios pūslelės sugija savaitės laikotarpyje ir jokios įtakos permanentui bei spalvos išliekamumui ar atspalviui neturi, nes pasireiškia kitame epidermio sluoksnyje nei yra suvedamas permanento pigmentas. Pūsleles reikėtų tepti vaistinėje įsigytu tepaliuku nuo pūslelinės.

Esant stipriai imuninei sistemai pūslelės neiškyla net ir turinčioms herpes virusą.

Klientėms neturinčioms herpes viruso (pūslelinės) po permanentinio makiažo pūslelinė neprasideda.

ITIN SVARBU ŽINOTI!!!
Herpes virusu (pūsleline) yra užsikrėtę iki 60-80 proc. pasaulio žmonių. Daugelis iš užsikrėtusių yra viruso "nešiotojai" - tokie žmonės, kuriems virusas dėl stiprios imuninės sistemos nepasireiškia, tačiau jie jį turi. Tą reikią žinoti ir prieš permanentinio makiažo procedūrą. Jeigu turite herpes virusą, galite to ir nežinoti, nes virusas Jums gali nebūti pasireiškęs ir pūslelės gali niekada nebūti iškilusios. Tokiais atvejais itin maža tikimybė, kad po permanentinio makiažo procedūros prasidės pūslelinė.

Klientėms turinčioms labai aktyvią pūslelinę (toms, kurioms pūslelinė pasireiškia daugiau kaip tris kartus per metus) ir toms, kurios nori visiškai apsisaugoti, po lūpų permanento, tą pačią dieną rekomenduojama pradėti gerti Aciclovir tabletes, jos yra receptinės ir parduodamos tik su šeimos gydytojo išrašytu receptu. Šios tabletės žymiai sumažina pūslelinės iškilimo tikimybę po procedūros. Acikloviras yra antivirusinė medžiaga, kuriai yra labai jautrūs I ir II tipo Herpes simplex (paprastosios pūslelinės), Varicella zoster (vėjaraupių) ir HHV-6 (žmogaus pūslelinės) virusai. Prasiskverbusi į pūslelinės virusu užkrėstą ląstelę, veiklioji medžiaga trukdo virusui daugintis.