Kodėl antakiai tampa raudoni, mėlyni, violetiniai?

Kodėl antakiai keičia spalvas? – tam gali būti keletas priežasčių.

Mėlyni antakiai.
Jeigu kalbame apie mėlyną spalvą, tai antakiai tampa mėlynais tais atvejais kai yra padaromi naudojant juodus dažus. Juodi dažai gaminami naudojant labai daug mėlyno pigmento ir blukdami jau po pusmečio, kartais dar greičiau, pradeda keisti spalvą į tamsiai mėlyną – rašalo, vėliau mėlynai žydrą.
Klientėms, norinčioms tamsių antakių juos galima padaryti tinkamai sumaišant tamsiai rudas spalvas, tačiau jokiu būdu negalima naudoti juodos.

Raudoni antakiai.
Antakiai raudonuoti gali dėl keleto priežasčių:
1. Jeigu antakiai padaromi naudojant nekokybiškus rudus dažus, kurie turi daug titano oksido ar kitų geležies oksidų.
2. Jeigu antakiai padaromi naudojant kokybiškus dažus, tačiau pasirenkant šiltus – šokoladinės rudos spalvos atspalvius ir jų nenugesinant neutralizatoriais. Šios spalvos gaminamos raudonos spalvos pagrindu ir einant laikui blukdamos keičia spalvą į rausvą, jeigu į dažų formulę prieš darbą nėra papildomai įmaišoma neutralizuojančių pigmentų.
3. Klientams, kurie turi labai daug strazdanų, padidėjusią hiperpigmentaciją, šiltą odos atspalvį, polinkį pigmentacijai ir tiems klientams, kurių kapiliarų tinklas labai paviršiuje – kuperozė, yra tikimybė, kad net ir tinkamai paruoštas dažas keis spalvą į rausvą, todėl jiems rekomenduojama šaltesni rudos atspalviai arba pilkos spalvos.

Violetiniai antakiai.
Antakiai tampa violetiniais, jeigu jie padaromi naudojant nekokybiškus tamsiai rudus dažus, savo sudėtyje jie turi daug titano oksido, kuris blukdamas raudonuoja ir daug juodos spalvos, kuri blukdama mėlynuoja. Susijungusios šios dvi spalvos sukuria violetinę.
Ar įmanoma pataisyti spalvą?
– taip. Labai lengvai galima pataisyti raudonus ir violetinius antakius padarant juos pilkais arba rudais. Šiek tiek sunkiau pataisyti mėlynus antakius. Jeigu jie švelniai melsvi – žydri, pataisyti galima, tačiau jeigu antakiai labai tamsiai mėlyni – rašalo tamsumo, reikia laukti kol išbluks ir tik tada galima taisyti.

Netinkamos antakių spalvos taisomos naudojant specialius neutralizuojančius pigmentus, kurie suvedami po oda ir vykstant cheminėms reakcijoms jungiasi su jau odoje esančiais „blogos spalvos“ dažais ir sukuria vieną bendrą „gerą“ spalvą.

Žemiau galite matyti nuotraukas, kaip pradėję rausvėti kito meistro klasikine tušavimo technika atlikti antakiai taisomi ir pakeičiami į šaltai pilkai rudą spalvą, o melsvi į šiltą šokoladinę rudą spalvą.